wtorek, 15 kwietnia 2014

Studenci zagraniczni w Polsce

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny i Fundacja Edukacyjna "Perspektywy", w roku akademickim 2013/14 w Polsce uczy się 35 983 studentów zagranicznych, ze 149 krajów, czyli o 6 811 studentów (o 23 %) więcej niż w roku poprzednim.

Najliczniejszą grupę, bo ponad 15 tys. - stanowią Ukraińcy. Studenci z tego państwa stanowią już 42 % ogółu studentów zagranicznych w Polsce. Następni pod względem liczebności są Białorusi (3743), Norwegowie (1580), Hiszpanie (1361) i Szwedzi (1251).


- Tak duży wzrost liczby studentów zagranicznych w Polsce to efekt z jednej strony otwarcia się polskich uczelni na potrzeby studentów zagranicznych, w tym zwłaszcza rozbudowywania oferty studiów w języku angielskim. W tej chwili polskie uczelnie oferują ich już ponad 500. Z drugiej zaś wzmożonej promocji prowadzonej stabilnie na priorytetowych rynkach od ośmiu lat w ramach wspólnych inicjatyw uczelni - komentuje dyrektor Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy" dr Bianka Siwińska.

Oferta polskich uczelni jest atrakcyjna ze względu na dobrą jakość studiów, konkurencyjne ceny, niskie koszty utrzymania - przy jednoczesnej możliwości otrzymania europejskiego dyplomu.

Więcej na stronie Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy".


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz