poniedziałek, 23 czerwca 2014

Cyberatak na użytkowników Allegro

Cyberprzestępcy przypuszczają atak na użytkowników Allegro.

Firma Kaspersky Lab Polska poinformowała o nowym ataku opartym na wiadomości e-mail o temacie „Blokada Twojego konta Allegro”. Wysyłana ona jest ze sfałszowanego adresu powiadomienia@allegro.pl i wygląda następująco:


W treści maila znajduje się informacja że "Twoje konto Allegro zostanie wkrótce zablokowane z powodu umieszczania w opisie Twojej aukcji "[Name]" treści niezgodnych z regulaminem Allegro". Razem z mailami użytkownicy otrzymują plik Word w załączniku. Jak napisano w mailu, mają znajdować się w nim szczegóły na temat błędów w aukcji oraz blokady konta.
W rzeczywistości plik z załącznika to wirus. Po jego otwarciu komputer automatycznie pobiera trojana, który instaluje w systemie szkodliwe oprogramowanie.

Jak mówi Maciej Ziarek, ekspert ds. bezpieczeństwa IT z Kaspersky Lab Polska:  
"Wszelkie wiadomości zawierające załączniki lub odsyłacze powinniśmy traktować z ograniczonym zaufaniem i powstrzymać się przed klikaniem i uruchamianiem takich zasobów. Samą wiadomość najlepiej przeskanować programem antywirusowym oraz poinformować firmę (w tym przypadku Allegro) o podejrzanym mailu".

Pełna informacja na stronie Kaspersky Lab Polska.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza