środa, 6 sierpnia 2014

Statyny mogą zabić

Portal Fakty dla zdrowia uczula nas na skutki uboczne statyn, które miliony ludzi na świecie przyjmuje w lekach na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi.


Statyny działają poprzez blokowanie zdolności organizmu do produkcji cholesterolu. 
Mogą one również pomóc ciału reabsorbować cholesterol nagromadzony wzdłuż ścian tętnic, zapobiegając w ten sposób powstawaniu dalszych niedrożności. Choć może to brzmieć wspaniale na papierze, jest to uproszczone wyjaśnienie. 
Gdy statyny blokują w wątrobie produkcję syntezującego cholesterol enzymu reduktaza HMG-CoA, powoduje to również wiele nieprzyjemnych powikłań, w tym bóle mięśni i stawów, nudności, wysypki, bóle głowy, zaparcia i biegunki.

Statyny też powodują szereg skutków ubocznych, które mogą nieść zagrożenie dla życia:
- uszkodzenie wątroby - mogą powodować przyrost enzymów wątrobowych,
- niewydolność nerek - przy rabdomiolizie - chorobie obejmującej degenerację komórek mięśniowych,
- cukrzyca typu 2 - statyny zostały powiązane ze wzrostem stężenia glukozy w surowicy; ryzyko jest tak duże, że Amerykańska Agencja Żywności i Leków (ang. Food and Drug Administration – FDA) zleciła stosowanie etykiet ostrzegawczych dotyczących związku między statynami, zwiększeniem stężenia glukozy we krwi i cukrzycą,
- choroby neurologiczne - wielu pacjentów, którzy stosują statyny, zgłasza objawy utraty pamięci, dezorientację, zapominanie, amnezję oraz zaburzenia pamięci; niektórzy badacze powiązali statyny ze stwardnieniem zanikowym bocznym (ALS), powszechnie określanym jako choroba Lou Gehriga,
- niewydolność serca - badania naukowe stwierdzają: „leczenie statynami wiąże się ze spadkiem funkcji mięśnia sercowego”.

Zapraszam do zapoznania się z całym artykułem "Dlaczego działania niepożądane statyn mogą (dosłownie) cię zabijać".

Fakty dla zdrowia opublikowały wcześniej jeszcze jeden ważny artykuł "Badania ujawniają, że stosowanie leków na cholesterol (statyny) łączy się z przypadkami zaćmy i uszkodzeniem oczu".

Oba artykuły zawierają szereg odnośników do materiałów źródłowych, co wzmacnia ich wiarygodność.

Zachęcam tez do zapoznania się z wywiadem, którego Jerzy Zięba udzielił dla Niezależnej Telewizji (NTV) m.in. na temat cholesterolu i stosowania statyn.

 

- Ukryte terapie - część I,
- Ukryte terapie - część II.

Jerzy Zięba od ponad 20 lat zajmuje się naturoterapią, szczególnie w odniesieniu do naturalnych metod leczenia i zapobiegania chorobom przewlekłym nowotworom. 
Książka "Ukryte Terapie" powstała po wielu latach analiz badań medycznych czy innych publikacji, które nawet w środowisku medycznych są zupełnie nieznane.
Autor publikuje artykuły w prasie, jak też prowadzi wykłady dotyczące prostych i skutecznych metody leczenia i zapobiegania chorobom bez stosowania środków sztucznie syntetyzowanych. 

Jest dyplomowanym hipnoterapeutą klinicznym w Australii i USA. 
Jest też tłumaczem książki "Cholesterol - naukowe kłamstwo", której autorem jest dr Uffe Ravnskov.

Ja też miałem problemy z cholesterolem (i statynami).
Po ok. dwudziestu latach ich przyjmowania, (z innej okazji) poznałem produkty Firmy Dr. Nona, które pozwoliły mi odstawić statyny.


Herbata Gonseen i Okseen unormowały mi poziom cholesterolu, trójglicerydów i obniżyły ciśnienie. Uff!!!


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza