wtorek, 18 listopada 2014

Mój kręgosłup


Oto fragmenty:

Na ból kręgosłupa skarży się coraz więcej osób i to na dodatek tych, które wcale nie są wiekowe. Niestety współczesne czasy – pomimo ogromnego nacisku na zdrowy styl życia – nie sprzyjają naszym kręgosłupom. 
Przyczyny bólów kręgosłupa zaczynają się już we wczesnym dzieciństwie. 
Matki zbyt szybko sadzają dzieci, a także uczą maluchy chodzić, prowadząc je za ręce. Psują w ten sposób nie tylko nieukształtowany jeszcze do końca mechanizm ruchu dziecka, lecz także i swój kręgosłup, chodząc w nienaturalnej zgiętej postawie.
Szkoła także nie sprzyja dbaniu o kręgosłup. Choć odbywają się w niej zajęcia fizyczne, mające na celu zwiększenie sprawności, to jednak efekt psują ciężkie tornistry, z którymi już pierwszoklasiści muszą dawać sobie radę, a także zbyt mała uwaga zwrócona na konieczność utrzymania prawidłowej postawy w czasie zajęć lekcyjnych. 
Badania wskazują, że na skoliozę cierpi około 15 % uczniów podstawówek i gimnazjów. 
Dodatkowo dzieci spędzają wiele czasu przez komputerem czy telewizorem, ograniczając do minimum aktywność ruchową. Problem ten dotyczy także osób dorosłych...

Na stronach Love Kraków, trener personalny Tomasz Kleszcz pokazuje, w jaki sposób w domu można zadbać o zdrowy kręgosłup.

Siedzenie osłabia mięśnie pleców, co ułatwia skrzywianie się kręgosłupa w nieodpowiedni sposób. Można jednak z tym walczyć.

Zachęcam do odwiedzenia artykułu "Jak zadbać o swój kręgosłup? Proste ćwiczenia, by żyło się lepiej", z nagraniami filmików instruktażowych.

Grafika ze strony: http://wadypostawy.com/
Kręgosłup wzmocnić możemy także produktami izraelskiej Firmy Dr. Nona. Zapewnia to Morze Martwe, poprzez wyjątkowy skład soli.


Wskazane są kąpiele w Solach z Morza Martwego, masaż (lub tylko smarowanie kręgosłupa) Balsamem tonizującym do ciała oraz nakładanie iłów z Morza Martwego (Maseczki iłowej).


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza