piątek, 28 listopada 2014

Urszula Dudziak - „Artysta dla Pokoju” UNESCO

Urszula Dudziak uhonorowana została tytułem „Artysty dla Pokoju” UNESCO.

Urszula Dudziak
„Artysta dla pokoju” to międzynarodowy program zainicjowany w 1995 r. przez Organizację Narodów Zjednoczonych ds. Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO), skupiający artystów wyróżnionych za działania na rzecz pokoju, pojednania pomiędzy narodami oraz tolerancji.

Wyróżnienie to jest efektem zaangażowania i pracy Urszuli Dudziak na rzecz promowania praw kobiet, różnorodności kulturowej i edukacji artystycznej w myśl ideałów i priorytetów, jakie przyświecają misji UNESCO.

Urszula Dudziak zapewniła:
Ta piękna nagroda doskonale wpasowuje się w bliskie mi ideały, że pokój i zgodę trzeba budować od podstaw. Będzie ona dla mnie również bodźcem do kontynuowania mojej misji i propagowania przesłania, że siła życia pozostaje najważniejszą rzeczą dla każdego z nas, na każdym etapie i w każdym momencie naszego życia.

Pani Urszuli serdecznie gratulujemy.

Urszula Dudziak
Tytułem „Artysty dla Pokoju” UNESCO zostali dotychczas uhonorowani m.in.: World Orchestra for Peace, Céline Dion (Kanada), Sarah Brightman (Wielka Brytania), Marcus Miller (USA), Danilo Pérez (Panama), Marina Nicolesco (Rumunia), Eijin Nimura (Japonia), Jordi Savall (Hiszpania), Zaha Hadid (Wielka Brytania) oraz Gong Li (Chiny).

Oficjalny komunikat na stronach MSZ.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza