niedziela, 19 lipca 2015

75. rocznica Bitwy o Anglię

Ambasada RP w Londynie przygotowała w mediach społecznościowych kampanię #BoBPoles upamiętniającą 75. rocznicę Bitwy o Anglię i podkreślającą znaczący udział w walce polskich pilotów.


Materiały archiwalne stworzą chronologiczną relację z tej historycznej batalii.

- Udział 145 polskich pilotów myśliwców w Bitwie o Anglię, którzy walczyli zarówno w polskich dywizjonach 302 i 303 jak i w brytyjskich jednostkach, jest źródłem prawdziwej dumy dla Polski i dla polskiej społeczności w Wielkiej Brytanii. Spośród ogólnej liczby pilotów z krajów alianckich, Polacy stanowili drugą co do wielkości grupę po Brytyjczykach. Jesteśmy zaszczyceni, że nasz projekt może może pomóc upamiętnić ich ofiarę "za naszą i waszą wolność'" - powiedział o projekcie #BoBPoles Witold Sobków, ambasador RP w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.
Kampania internetowa ambasady na Twitterze, Facebooku i Instagramie rozpoczęła się 20 czerwca, czyli w 75. rocznicę ewakuacji polskich pilotów z Francji do Wielkiej Brytanii. Jest chronologiczną relacją przedstawiającą historię Bitwy o Anglię, a przy okazji opisem znaczącego w niej udziału polskich lotników. Akcja zakończy się 31 października, czyli w rocznicę zakończenia bitwy.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz