czwartek, 9 lipca 2015

GIS wydał ostrzeżenia publiczne

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne w sprawie przekroczenia najwyższego dopuszczalnego poziomu deoksyniwalenolu w produkcie pn. „CIRCUSS Popcorn salted”.
Produkt – „CIRCUSS Popcorn salted”, 125 g.
Dystrybutor – Lidl Stiftung & Co.KG, Stiftsbergstr. 1, D-74 167 Neckarsulm Niemcy.
Dystrybutor w Polsce – sieć sklepów „Lidl”.
Data minimalnej trwałości: 04.10.2015 r.
Nr partii: 04 10 15 O.
Deoksyniwalenol (DON) to toksyna wytwarzana przez grzyby Fusarium culmorum i Fusarium graminearum na ziarnie zbóż, w tym przypadku kukurydzy. Powoduje wymioty oraz biegunki, w wyniku podrażnienia, a przy większych stężeniach - stanu zapalnego błony śluzowej jelita cienkiego. Długotrwałe działanie powoduje uszkodzenie kodu genetycznego DNA cząsteczek wątroby i w konsekwencji mutacje tych cząsteczek.
Pełny tekst Ostrzeżenia publicznego.Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne w sprawie braku informacji o składniku alergennym (orzechach) na etykiecie lodów „Häagen Dazs Macadamia Nut Brittle 500 ml”.
Firma General Mills GmbH poinformowała o wycofaniu z rynku swojego produktu – lodów Häagen Dazs Macadamia Nut Brittle 500ml sprzedanych w Polsce w okresie od 5 marca do 6 czerwca 2015 r. 
Produkt został oznakowany etykietą zawierającą nieprawidłową listę składników. Orzechy nie zostały wskazane na liście składników, pomimo, że znajdowały się w składzie produktu. Tym samym produkt może stanowić potencjalne zagrożenie dla osób, które mają uczulenie na orzechy.
Wycofanie z rynku nie dotyczy żadnych innych produktów Häagen Dazs sprzedanych w Polsce lub gdziekolwiek indziej.  
Pełny tekst Ostrzeżenia publicznego.

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne w sprawie ryzyka uszkodzenia butelki produktu „Argus Panaché, 10 x 0,25 l”.


Produkt – „Argus Panaché, 10 x 0,25 l”.
Producent - Brasserie Licorne, rue de Dettwiller 60, 67700 Saverne, Francja.
Dystrybutor w Polsce – sieć sklepów „Lidl”.
Data minimalnej trwałości: 23.06.2016, 24.06.16 oraz 25.06.16.
Z informacji przekazanych przez władze Francji wynika, że jedynie produkt z datą minimalnej trwałości 25.06.16 był dostarczony do Polski.
Data minimalnej trwałości jest jednocześnie numerem partii.
Podczas odkręcania kapsla typu „twist-off” może dojść do ukruszenia szkła przy gwincie butelki. Spowodować to może dostanie się szkła do wnętrza butelki.
Argus Panaché to lekkie piwo o smaku lemoniady.
Pełny tekst Ostrzeżenia publicznego.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz