niedziela, 23 sierpnia 2015

Wirus szyfrujący podszywa się pod Windows 10

Laboratorium antywirusowe Bitdefender ostrzega przed otwieraniem maili i instalowaniem oprogramowania, które ma być aktualizacją Windows 10. Cyberprzestępcy rozprzestrzeniają złośliwe oprogramowanie o nazwie CTB Locker za pomocą fałszywych wiadomości e-mail, które podszywają się pod firmę Microsoft. W fałszywym mailu w polu OD widnieje adres "update@microsoft.com.pl", natomiast w polu temat: „Darmowa aktualizacja Windows 10”.

Anglojęzyczna wersja fałszywej informacji

Po zakończeniu instalacji ofiara widzi ostrzeżenie:
„Twoje prywatne dane zostały zaszyfrowane przez CTB-Locker. Twoje dokumenty, zdjęcia, bazy danych i inne ważne pliki zostały zaszyfrowane najmocniejszym i unikalnym kluczem szyfrującym wygenerowanym przez ten komputer. Indywidualny klucz deszyfrujący został zapisany na prywatnym serwerze w Internecie, i nikt nie odszyfruje twoich danych zanim nie zapłacisz i pobierzesz tego klucza. Masz 96 godzin na wpłatę. Jeśli nie wpłacisz pieniędzy w wyznaczonym czasie, wszystkie twoje pliki zostaną zaszyfrowane na stałe i nikt nie będzie mógł ich odzyskać. Naciśnij „Widok”, aby zobaczyć listę plików, które zostały zaszyfrowane. Naciśnij „Dalej”, aby przejść do kolejnej strony. OSTRZEŻENIE: Nie próbuj pozbyć się programu na własną rękę. Jakakolwiek akcja może spowodować usunięcie prywatnego klucza deszyfrującego. Wtedy stracisz pliki na zawsze. Jedyną drogą, aby odzyskać swoje dane jest wykonanie powyższej instrukcji”.

Więcej informacji na stronie http://nt.interia.pl/internet/news-wirus-szyfrujacy-podszywa-sie-pod-windows-10,nId,1869890


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz