piątek, 18 września 2015

Rafał Nejman: Wygrałem z cukrzycą

W wieku 27 lat zachorował na cukrzycę typu 2. Jego waga wskazywała 123 kg przy wzroście 174 cm. Uparł się, że wyzdrowieje i dopiął swego. Oto historia Rafała Nejmana.
Rafał Nejman ma obecnie 35 lat. Jak mówi choroby nabawił się na własne życzenie.

Rafał Nejman
Od 20. roku życia, kiedy wyprowadził się z rodzinnego domu i zaczął pracę w Poznaniu, jego stan zdrowia zaczął się pogarszać. To dlatego, że zmienił styl życia. Dużo pracował, nie miał czasu na gotowanie i jedzenie w domu, przestał uprawiać sport, w który był wcześniej mocno zaangażowany, i pozwalał sobie na małe (a raczej duże) co nieco. Dwa piwa, paczka chipsów i czekolada były jego wieczornym rytuałem. Do tego dochodził stres.
Waga szybko zaczęła rosnąć. Średnio co rok przybywało mu 10-15 kg. W końcu po siedmiu latach ważył już 123 kg przy wzroście 174 cm. Poziom tkanki tłuszczowej w organizmie wynosił 30 %. Sporej nadwagi nie było widać, bo charakteryzuje się "zbitą" sylwetką, ale oprócz nadprogramowych kilogramów nabawił się cukrzycy typu 2.
- Poziomy cukrów graniczyły u mnie ze śpiączką. Byłem załamany ponieważ cukrzyca jest chorobą, z której (jak mówią lekarze) nie można się wyleczyć, a ryzyka powikłań były przerażające.

Na początku  poszedł do lekarza, który przepisał mu leki i zalecił wizytę u dietetyka. Ten ostatni stworzył dietę, na której Rafał nie był w stanie wytrzymać.
- Niemal całkowicie musiałem wyeliminować węglowodany, kromka żytniego chleba na śniadanie to było maksimum. Dobowa porcja białka stanowiła jedynie 100 gramów. Podstawą diety była sałata. Musiałem ją jeść cztery razy dziennie. Nie dało się na tym funkcjonować, tym bardziej, że cukrzyk źle znosi niedożywienie.

Rafał postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i wyleczyć się po swojemu. Zapoznał się z fachową literaturą, żeby zgłębić wszystkie mechanizmy związane z pracą organizmu cukrzyka. Następnie metodą prób i błędów zaczął zrzucać wagę.
- Z racji choroby musiałem uważać na każdy wysiłek. Zacząłem uczyć się własnego organizmu, sztuki żywienia i działania układu hormonalnego oraz wszystkiego, co może być związane z cukrzycą. Popełniałem wiele błędów, wiele miesięcy na siłowni zostało zmarnowanych, choć cały czas się uczyłem. Udało mi się opanować własny organizm i opracować metodę likwidowania objawów cukrzycy. Mogę powiedzieć, że mojego wroga poznałem do szpiku kości.

Po dwóch latach pracy odstawił wszystkie leki i wyeliminował chorobę (badania jej nie potwierdzają). Aktualnie waży 79 kg i ma 10 % tkanki tłuszczowej w organizmie.
- Proces odwracania otyłości przy insulinooporności wynikającej z choroby jest trudny i często powoduje załamania i poddanie się u chorych. Ja uważam, że mam metodę, która jest efektywna i staram się tchnąć w chorych motywację do walki i poprawy swojego stanu zdrowia.

Więcej na stronie Rafała Nejmana: http://wygralemzcukrzyca.pl/.

Wywiad dla Onetu - http://www.medonet.pl/element-akcji-okresowej,artykul,867931,1718303,1,jak-okielznalem-cukrzyce-typu-drugiego,index.html.

Wywiad dla TVN Meteo Active - http://tvnmeteoactive.tvn24.pl/dieta,3016/ujarzmil-cukrzyce-i-schudl-ponad-40-kg-metamorfoza-rafala-nejmana,179465,0.html
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz