czwartek, 28 stycznia 2016

Biedronka: rtęć w rybach

Sieć sklepów "Biedronka" wycofała w dniu 19 stycznia b.r. produkt „Mrożony stek z marlina” firmy FRIME, oznakowany numerem partii 43701. Powodem wycofania było podejrzenie przekroczenia dopuszczalnego poziomu rtęci w produkcie.


Jak podaje Biuro prasowe Jeronimo Martins Polska S.A.:
"Klienci, którzy kupili w naszej sieci „Mrożony stek z marlina” dostarczony przez firmę FRIME, o wskazanym numerze partii, mogą dokonać jego zwrotu w dowolnym sklepie sieci Biedronka. Wystarczy, że zwrócą produkt lub jego część wraz z opakowaniem (co konieczne jest do identyfikacji partii produktu), a otrzymają zwrot należności. 
Zgodnie z obowiązującymi w naszej sieci standardami, podejrzenie nawet minimalnych przekroczeń normy stanowi podstawę do wycofania produktu".

"Informację o wycofaniu i zasadach zwrotu produktów przekazywaliśmy klientom za pośrednictwem mediów oraz w naszych sklepach, na tablicach informacyjnych, które zapewniają największą skuteczność w dotarciu z komunikatem do konsumentów. Dostrzegając znaczenie strony internetowej, deklarujemy, że w najbliższym czasie tego typu komunikaty będą umieszczane również w tym miejscu".

Rtęć można znaleźć w ciałach wszystkich ryb, ale w niektórych miejscach jest jej zbyt dużo z powodu zanieczyszczenia środowiska.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz