sobota, 9 stycznia 2016

UOKiK ostrzega: nie korzystaj z tych stron

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał ostrzeżenie konsumenckie, w którym ostrzega przed korzystaniem ze stron: ale-gratka.pl, ale-gratka.com, alegratka.eu, bez-posrednikow.pl, ofertynet.com.pl, top-gratka.pl.


Strony te prowadzi firma Invest-Net z Warszawy, a służą do przyjmowania od konsumentów zlecenia na umieszczanie ogłoszeń dotyczących ich nieruchomości na współpracujących portalach.

Korzystanie z usługi może powodować znaczne straty dla klientów.
Po umieszczeniu ogłoszenia, zgodnie z informacjami zawartymi na stronie, ma nastąpić bezpłatny 3-miesięczny okres testowania usługi. Konsumenci nie są jednak informowani w należyty sposób, że po trzech bezpłatnych miesiącach usługa staje się odpłatna (opłata za każdy kolejny miesiąc wynosi ok. 500 zł).

Klienci dowiadują się o tym dopiero z otrzymywanych wezwań do zapłaty i nie mają możliwości natychmiastowej rezygnacji z usług, ponieważ ustalony przez właściciela firmy okres wypowiedzenia wynosi od jednego do trzech miesięcy, w zależności od umowy.

Więcej w artykule "Z tych stron lepiej nie korzystać. UOKiK ostrzega" na stronach portalu TVN 24 Biznes i Świat.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz