niedziela, 20 marca 2016

Chwila refleksji z Eweliną

Wysoko cenię sobie teksty Eweliny Dreli z Mapy Zdrowia.
Tym razem słowa refleksji na przedświąteczny okres Wielkiego Postu:

Witaj,


Jak się miewasz u progu wiosny? Wiesz, że w moim ogródku kwitną już krokusy i tulipany nieśmiało wychylają łebki? (...)

Kilka dni temu dostałam maila od znajomego. Wie, że zawsze bardzo podziwiałam Steva Jobsa, twórcę kultowych iPhonów czy Macbooków. Już po jego śmierci odkryłam, jak ciekawym był człowiekiem.

Ten mail od znajomego bardzo mnie poruszył. Do tego stopnia, że nie mogę przestać o tym myśleć. Znalazł on ostatnie słowa, wypowiedziane przez Steve’a Jobsa i przesłał mi je. Doszłam do wniosku, że chciałabym się z Tobą nimi podzielić.


Steve Jobs
"W tym momencie, leżąc na szpitalnym łóżku, rozpamiętując całe moje życie, zdaję sobie sprawę, że wszystkie pochwały i bogactwo, z których kiedyś byłem tak dumny, stały się nieistotne z powodu nadchodzącej do mnie śmierci."

Które łóżko jest najdroższe na świecie? Łóżko szpitalne. Jeśli masz pieniądze, możesz zatrudnić kogoś kto będzie prowadził za Ciebie samochód, ale nie można zatrudnić kogoś kto przejmie chorobę, która Cię zabija.

Utracone dobra materialne można odzyskać. Jest jedna rzecz, która raz zgubiona, nigdy nie będzie możliwa do odzyskania: życie. Niezależnie od etapu życia, w którym jesteśmy teraz, w końcu będziemy musieli zmierzyć się z dniem, kiedy kurtyna opada.

Proszę doceniaj swoją miłość do rodziny, miłość do współmałżonka, miłość do przyjaciół... Traktuj wszystkich dobrze i bądź w przyjaznych stosunkach...

Morza miłości zatem życzę Wszystkim!!!

Kiedy to czytałam, przeszły mnie ciarki. Czy trzeba coś jeszcze dodać? To taki paradoks naszej codzienności. Żyjemy tak, jakbyśmy byli nieśmiertelni, a umieramy – jakbyśmy nigdy nie żyli.

Nie umiemy cieszyć się z drobnych, podstawowych rzeczy, a jedyne, co wciąż często robimy, to narzekanie. Za mało zarabiam, mam złą żonę lub męża, jestem samotny, nie mam przyjaciół, brakuje mi na coś pieniędzy.

Czy ucieszyłeś się, że dzisiaj jest niedziela i nie musisz iść do pracy? Nie, pewnie myślisz już o tym, że jutro poniedziałek. Czy uśmiechnąłeś się do swoich bliskich? Jesteś pewien, że jeszcze będzie okazja. I tak mija życie.

Pamiętaj, że ten dzień jest jedyny w swoim rodzaju, już nigdy się nie powtórzy. Owszem, będą inne niedziele, ale ta, (...) już nigdy. Wykorzystaj ten dzień. Ciesz się sobą, ciesz się swoimi bliskimi, zadbaj o siebie.

Niech to wystarczy. Nie będę Cię zasypywać słowami, niech to przesłanie Steve’a Jobsa wybrzmi.

Może już czas pomyśleć poważnie?

Dobrej niedzieli,
Ewelina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz