poniedziałek, 14 marca 2016

Terapia polem magnetycznym

Ciekawa jest opinia, wydana przez prezydium Rady Naukowej Instytutu Badań Fizykomedycznych, dotycząca przydatności terapeutycznej urządzeń pulsującego pola magnetycznego (PPM) o niskiej częstotliwości. Jest to możliwość profilaktyki na poziomie komórkowym.
Grafika ze strony http://www.fizjosport.krakow.pl/

Pierwszym testem naukowców z IBF było sprawdzenie, w jaki sposób pulsujące pole magnetyczne o niskiej częstotliwości wpływa na komórki w organizmie. Okazało się, że pod wpływem terapii dochodzi do procesów pobudzających oddychanie komórkowe i regenerację tkanek. W konsekwencji u pacjentów zaobserwowano poprawę gospodarki wodno-elektrolitowej, a także transportu toksyn. W efekcie doszło do detoksykacji całego organizmu.
Dodatkowo, naukowcy wykazali wpływ PPM na zmiany fizykochemiczne właściwości wody w organizmie. Okazało się, że pulsujące pole magnetyczne zwiększa szybkość krystalizacji struktur, dzięki czemu lepiej przyswajamy magnez czy wapń. Poprawia wartość pH oraz zapewnia lepszy dopływ tlenu. To wszystko gwarantuje dobre funkcjonowanie systemów w organizmie, zarówno na poziomie komórkowym, tkankowym, jak i narządowym.

Zdjęcie ze strony http://www.o2market.eu/

Magnetoterapia wpływa też pozytywnie na łagodzenie bólu i poprawę snu.
Po 2 tygodniach stosowania magnetoterapii u pacjentów zaobserwowano:
- zmniejszenie bólów mięśniowo-stawowych o 46 %,
- zmniejszenie odczuwanego zmęczenia o 44 %,
- poprawę jakości snu o 52 %.
Pacjenci poddani testom odczuwali mniejsze dolegliwości reumatyczne i sercowo-naczyniowe. Spadł u nich poziom napięcia nerwowego, zmęczenia i uczucia lęku. To wszystko po zaledwie 14 dniach stosowania terapii pulsacyjnym polem magnetycznym o niskiej częstotliwości.

Więcej na stronie http://www.polskatimes.pl/zdrowie/a/naukowcy-udowadniaja-terapeutyczne-dzialanie-magnetoterapii,9412647/

Grafika ze strony http://www.goliat-olecko.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz