środa, 27 lipca 2016

Ostrzeżenia przed oszustami

Oszuści nie próżnują.
Ostatnio opublikowane zostały dwa ostrzeżenia.


Są różne sposoby wyłudzania danych osobowych. Proceder groźny, gdyż daje to oszustom ogromne możliwości wyłudzeń na nasz koszt.


Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował komunikat:
"W związku z niepokojącymi sygnałami o oszustach podających się za pracowników  Narodowego Funduszu Zdrowia przypominamy, że wszystkie sprawy związane z bezpłatnym leczeniem w ramach Funduszu, a także z opieką długoterminową nad osobami przewlekle chorymi załatwiane są przez pracowników oddziału NFZ wyłącznie korespondencyjnie, osobiście w siedzibach Funduszu lub telefonicznie. Informacja telefoniczna związana jest z kontynuacją korespondencji pomiędzy urzędem a pacjentem. Pracownicy oddziału nigdy telefonicznie nie proszą o wskazanie danych identyfikacyjnych, w szczególności numeru dokumentu tożsamości, numeru PESEL czy adresu zamieszkania".


Drugie ostrzeżenie opublikował Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży.


Nie prowadzimy żadnych zbiórek - informuje Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży i przestrzega przed oszustami. 

"Kochani, otrzymujemy od Was mnóstwo wiadomości o tym, że w różnych częściach Krakowa spotykacie ludzi w koszulkach z logo ŚDM - zbierających pieniądze do puszek i rozdających naklejki z wizerunkiem Papieża Franciszka. Informujemy, że Komitet Organizacyjny ŚDM nie prowadzi żadnych zbiórek! Wszystkie takie akcje w Krakowie lub innych miastach to oszustwo! Prosimy przekazujcie tę informację dalej, by jak najmniej osób padło ofiarą naciągaczy!"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz