czwartek, 23 lutego 2017

Radioklinika o smogu i roślinach domowych


Radioklinika opublikowała ciekawy artykuł pod dużo obiecującym tytule:


Temat na czasie, gdy ciągle walczymy za smogiem, a dodatkowo zafundowano nam w Polsce masową wycinkę drzew.

Na początek artykułu - wprowadzenie:

Doskonale wiemy, jakim powietrzem oddychamy żyjąc w dużych miastach i miasteczkach. Ostatnie informacje w mediach wręcz „trąbiły” na temat smogu. Był on jednym z głównych tematów, które mogliśmy usłyszeć w miejscach publicznych.

Jedni twierdzą, że to sprawa wykreowana przez media jak jedna z wielu, dla innych to problem teoretyczny (słynna wypowiedź Ministra Zdrowia), inni zaś zdają sobie sprawę z powagi sytuacji. Uważają smog za poważny problem społeczny, który powoduje wiele problemów zdrowotnych i jest pośrednią przyczyną zgonów.


Europejska Agencja Środowiska alarmuje, że z powodu chorób związanych z wysokimi zanieczyszczeniami powietrza, w naszym kraju umiera 45 tysięcy osób w skali roku. To kilkanaście razy więcej niż w wypadkach samochodowych…

Zachęcam do zapoznania się z pełnym tekstem artykułu "Smog | Jak stworzyć przyjazny mikroklimat we własnym domu?", tym bardziej, że w dalszej części autorka - Monika Dubicka, prezentuje nam 10 roślin domowych, które oczyszczą nam powietrze w mieszkaniu.

I na koniec artykułu - wezwanie, aby nie przesadzać!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz