poniedziałek, 10 kwietnia 2017

Ewelina: Tę bombę zdrowotną wyhodujesz na własnym oknie

Od Eweliny Dreli z Mapy Zdrowia:

Witaj!


Wiosna już praktycznie w  pełni, niedługo wszystko wybuchnie kolorami, zielenią, pięknymi zapachami i dźwiękami świergoczących ptaków. Ech... tęskniłam za wiosną, szkoda że potrwa tak krótko...

Z tego wszystkiego pomyślałam, że przypomnę Ci dzisiaj o jednej wspaniałej, niedocenianej, niemalże zapomnianej roślinie.

Mam na myśli pietruszkę, ale tym razem natkę, czyli tę zieloną część. (...)


Nie wiem, czy wiesz, ale nać pietruszki ma częściowo podobne właściwości jak błonnik, z tym, że działa od środka. Oczyszcza organizm z toksyn, działa antyseptycznie.

Jej moczopędne działanie znały doskonale nasze babcie. Natka pietruszki pomaga przy kamicy nerkowej, stanach zapalnych pęcherza.Zawiera apiol i mirystycynę - to dwie substancje działające dezynfekująco i  właśnie moczopędnie.

Dzięki temu wspaniale oczyszczają organizm z toksyn (...). Pomaga także pozbyć się nadmiaru wody zalegającej w organizmie.

Natka pietruszki jest również bogata w żelazo, jest więc bardzo wskazana przy dietach bezmięsnych i wegańskich.Wapń, magnez i potas, które też zawiera w dużych ilościach, pozytywnie wpływają na układ krwionośny i serce.

Co ciekawe - pietruszka ma działanie rozkurczowe-pomaga zatem przy bólach menstruacyjnych. Zwiększa też krwawienie więc jest wskazana przy zaburzeniach miesiączkowania.

Jak ją używać? Do wszystkiego! Posypuj nią zupy, kanapki, dodawaj do sosów, sałatek, zrób z niej pietruszkowe pesto. Jej specyficzny smak z pewnością ożywi każdą potrawę. Możesz ją dodawać do gotującej się zupy, omletów, jako dodatek do kaszy.

Jej wyhodowanie jest dziecinnie proste. Wystarczy włożyć do doniczki wypełnionej ziemią korzenie pietruszki. Mogą nawet dotykać siebie, nie potrzebują dużo miejsca. Jedynie ważne jest, aby ich „główki” wystawały nieco ponad ziemię. Niebawem zauważysz, jak pojawią się zielone listki.


Polecam serdecznie - zdrowo, tanio, naturalnie!

Zdrowego dnia,
Ewelina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz