poniedziałek, 28 sierpnia 2017

Ewelina: Te leki już nie będą Ci potrzebne
Ewelina Drela z Mapy Zdrowia i ziele angielskie
Witaj,

   Jak się miewasz? Mam nadzieję, że upały nie dają Ci się za bardzo we znaki? Mi osobiście dość mocno dokuczyły w ostatnim tygodniu. Ale dzięki temu mam ciekawy temat listu do Ciebie.

   Lato - latem, urlop - urlopem, ale czasami jest tak, Że ból nie wybiera. Pomyśl - jaka jest pierwsza rzecz, którą robisz, gdy czujesz ból? Nauczony przez miliony reklam telewizyjnych i radiowych - bierzesz tabletkę. Byle szybciej przestało boleć. 

   A jeśli to jest - znany wszystkim kobietom - potworny, skurczowy ból brzucha, który czasami czują raz w miesiącu? Ból, który promieniuje do kręgosłupa? Nie pozwala siedzieć, leżeć ani stać. A jeśli to ból brzucha spowodowany chorobą jelit czy żołądka?

   Jeśli kiedykolwiek cierpiałeś na taki ból - dobrze wiesz, o czym mówię. I pewnie równie dobrze wiesz, że człowiek jest w stanie zrobić wtedy wszystko, byle tylko przestało boleć.

   Czasami taki ból brzucha to znak, że jelita domagają się Twojej uwagi i oczyszczenia. (...)

   Czy to bóle miesiączkowe, czy inne - zazwyczaj są spowodowane nadmiernymi skurczami mięśni gładkich.

   Kiedy dopadły mnie w ubiegłym tygodniu, próbowałam wszystkiego - tabletek (których normalnie unikam), picia naparów ziołowych. Nic nie pomagało.

   Był taki moment, kiedy miałam wrażenie, że chyba powieszę się na noc na żyrandolu, żeby nie musieć leżeć. Wtedy przypomniał mi się jeszcze jeden sposób. Spróbowałam bez przekonania.

   Przypomniało mi się, że działanie rozkurczowe miało mieć... ziele angielskie. Spróbowałam.

   I wiesz co?

   Po 20 minutach ból przeszedł jak ręką odjął, a ja zasnęłam.

   Jak to zrobiłam? To proste i przygotowanie takiej naturalnej „tabletki” trwa niecałą chwilę.

   Po pierwsze, przygotuj 3-5 kuleczek ziela angielskiego. Po drugie, otwórz buzię i włóż ziarenka między zęby trzonowe. Zaciśnij szczękę kilka razy, miażdżąc kuleczki. Zmieszaj ze śliną i połknij. I już. Nie mają charakterystycznego smaku, są łagodne, nie cierpkie i nie gorzkie. 


Ziele angielskie
   Po ostatnich dniach doszłam do wniosku, że to najlepszy ratunek na bolący brzuch i żołądek. Idealnie mieści się do damskiej torebki, nie zatruwa organizmu.

   Wręcz przeciwnie. Jeśli nie chcesz zatruwać organizmu aspartamem z gumy do żucia, ssij i zjadaj ziele angielskie.

   Ma właściwości odkażające i bakteriobójcze, więc znakomicie odświeża oddech i zapobiega próchnicy.

   Kilka kuleczek rozdrobnionych i zalanych wrzątkiem zrobi herbatkę, która działa rozluźniająco i wykrztuśnie.

   Ziele angielskie poprawia również trawienie i pomaga oczyszczać jelita z toksyn i zgniłych resztek. (...)

   Jak widzisz, Twoja szuflada z przyprawami kryje w sobie wspaniałe lekarstwa. Czasami odruchowo sięgamy po tabletki, zamiast przypomnieć sobie o naturalnych lekach, w które zaopatrzyła nas natura.

   Przyjemnej niedzieli,
Ewelina

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz