sobota, 31 stycznia 2015

Bezpieczne leki dla kobiet w ciąży

Kobiety w ciąży, które chorują na chorobę przewlekłą, mają ogromy problem. Muszą przyjmować leki, a problemem jest, by były one bezpieczne dla dziecka.

Tematykę leków bezpiecznych dla dziecka, przyjmowanych przez kobiety w ciąży omawia w wywiadzie dla serwisu MedEkspress prof. Anna Latos-Bieleńska, kierownik Katedry i Zakładu Genetyki Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Prof. Anna Latos-Bieleńska
Prof. Anna Latos-Bieleńska jest organizatorem Konferencji "Bezpieczeństwo stosowania leków w czasie ciąży", która odbędzie się w najbliższy poniedziałek w Poznaniu.
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu od lat zajmuje się badaniami nad chorobami wrodzonymi, a od roku 1997 w Katedrze prowadzony jest polski rejestr wad wrodzonych.

W ramach Konferencji omawiane będą cztery grupy przewlekle chorych przyszłych mam:
- kobiety z cukrzycą - przy cukrzycy jest większe ryzyko wad wrodzonych i zależy od tego jak prowadzone jest leczenie,
- pacjentki chore na astmę oskrzelową - w czasie ciąży muszą mieć odpowiednie leczenie, z którego nie można zrezygnować,
pacjentki, które mają padaczkę - również nie mogą zrezygnować z przyjmowania leków przeciwpadaczkowych,
kobiety chorujące na choroby psychicznie oraz na depresję - gdzie trochę jest wspólne leczenie, jak w przypadku osób z trzeciej grupy, bo część leków jest wspólna, też nie mogą odstawić leczenia i leków w czasie ciąży.

Więcej w wywiadzie prof. Anny Latos-Bieleńskiej "Jakie leki bezpiecznie mogą przyjmować kobiety w ciąży?".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz