środa, 11 maja 2016

Myjesz zęby przed snem?

Jedna z ostatnich czynności, jakie wykonujemy pod koniec dnia, jest mycie zębów. Okazuje się, że według amerykańskich stomatologów wieczorne szczotkowanie nie powinno odbywać się bezpośrednio przed snem.


Materiał na ten temat zamieścił na swoich stronach TVN METEO ACTIVE.

Oto fragmenty:
Bakterie w jamie ustnej sprawiają, że przez cały czas na płytce nazębnej tworzy się cienka warstewka. Drobnoustroje dojrzewają na niej około 24 godziny. To dlatego bardzo ważne jest, by myć zęby regularnie. Kiedy zabieramy się za utrzymanie higieny jamy ustnej wieczorem, powinniśmy robić to w określonym momencie.

Lepiej nie szczotkować zębów tuż przed snem. Warto wybrać moment pomiędzy kolacją a położeniem się do łóżka. Na tym wytyczne się nie kończą.
Od ostatniego posiłku powinno upłynąć co najmniej 30 minut. Dlaczego? Jak zaznacza Yangfan Ren z Uniwersytetu Rochester, kiedy jemy, zęby stają się bardziej narażone na działanie kwasów. Wierzchnia warstwa szkliwa mięknie, przez co łatwo ją uszkodzić.
Odczekaliście pół godziny, umyliście zęby, i wybieracie się do łóżka? Nie tak szybko. Trzeba dać zawartym w paście związkom zadziałać. Denis Kinane, dziekan Wydziału Stomatologii na Uniwersytecie Pensylwanii, zaznacza, że dzięki temu fluorek zdąży wzmocnić nasze zęby i zbudować barierę dla zagrażających im kwasów. Kimberly Harms, dentystka ze stowarzyszenia American Dental Association, dodaje, że kiedy śpimy, w naszej jamie ustnej jest mało śliny, a ta posiada antybakteryjne właściwości, które wspomagają działanie pasty.

Więcej w materiale "Myjecie zęby tuż przed snem? Warto zmienić ten nawyk".

Ja stosuję pastę do zębów Shenseen Plus firmy Dr. Nona. Gorąco polecam.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz